За договорами автоцивільної відповідальності

При настанні страхової події Вам необхідно:
 
            1. Негайно викличте на місце події співробітників ДАІ (102) і, при необхідності, швидку медичну допомогу.
 
            2. Негайно повідомте про подію в страхову компанію по тел. 8 (057) 758-58-40.
 
            3. Отримайте інформацію про іншого учасника ДТП (прізвище, ім'я, по батькові; адреса місця проживання, контактні телефони; марку, модель його автомобіля, державний номерний знак; назва страховика; відомості про страхові поліси), а так само відомості про посадову особу органів ДАІ , що виробляє огляд місця події і становить необхідні документи (прізвище, посаду, місцезнаходження органу дізнання).
 
            4. Якщо Ви керуєте автомобілем, який належить підприємству, організації або установі, негайно повідомте свого керівника про подію.
 
            5. Запишіть на окремому аркуші повна назва всіх документів, які Ви підписали на місці події (це можуть бути: протокол огляду місця події, схема ДТП, протокол про адміністративне правопорушення, протокол огляду на предмет алкогольного або наркотичного сп'яніння).
 
            6. Протягом 72-х годин з моменту ДТП письмово повідомити страхову компанію про настання події, що має ознаки страхового випадку.
 
Прибулі на місце ДТП співробітники міліції у всіх випадках зобов'язані скласти такі документи:
 
протокол огляду місця ДТП;
схема ДТП (видається співробітниками ДАІ на місці ДТП);
 протокол про адміністративне правопорушення;
довідка про пошкодження транспортного засобу (видається співробітниками ДАІ на місці ДТП);
 пояснення водіїв;
Протокол огляду місця ДТП:
 
підписується особою, яка його склала (працівником ДАІ) і двома понятими;
в протоколі огляду місця події повинні бути відображені всі обставини, які відповідають дійсній картині на місці події (зокрема, повинні бути вказані: місце і час події; погодні умови, при яких сталася пригода; стан дорожнього покриття; відображено розташування транспортних засобів і інших матеріальних об'єктів після події);
якщо Ви не згодні з протоколом огляду місця ДТП, Ви маєте право викласти в ньому Ваші зауваження.
Схема ДТП:
 
Схема ДТП складається на одному цілісному аркуші. На схемі ДТП повинні бути графічно зображені та зафіксовані суттєві обставини події ДТП, такі об'єкти:
Ділянка дороги, на якій сталася ДТП.
Щодо нерухомі орієнтири, до яких зроблена прив'язка на схемі.
Транспортні засоби, які постраждали в ДТП, координати їх розміщення щодо елементів проїзної частини та щодо нерухомих елементів.
Сліди коліс транспортних засобів: їх розташування щодо елементів проїзної частини; довжина від їх початку до кожного колеса транспортного засобу із зазначенням розривів.
 Інші сліди і предмети, які стосуються події (уламки кузова, осколки скла, осипання ґрунту та ін.).
Координати місця зіткнення, наїзду.
Ширина проїжджої частини разом з роздільними смугами.
Ширина тротуарів, узбіч, профіль кювету.
Розміщення дорожньої розмітки.
Розміщення світлофорів, дорожніх знаків, інших засобів технічного регулювання дорожнього руху.
Коефіцієнт зчеплення коліс автомобіля з дорожнім покриттям.
Співробітники міліції зобов'язані за Вашою вимогою видати Вам на місці події копію схеми ДТП.
 
Довідка про пошкодження транспортного засобу:
 
У довідці має бути зафіксовані обставини того, що сталося ДТП, відомості про транспортний засіб і пошкодження, отримані автомобілем в результаті ДТП.
 
Співробітники міліції зобов'язані за Вашою вимогою видати Вам на місці події довідку про пошкодження транспортного засобу.
 
Протокол про адміністративне правопорушення:
 
Протокол про адміністративне правопорушення складається у відношенні конкретного учасника ДТП. У протоколі вказується в обов'язковому порядку суть правопорушення, нормативно-правовий акт, який передбачає відповідальність за вчинене правопорушення. Складання співробітниками міліції протоколу про адміністративне правопорушення відносно Вас свідчить про те, що в Ваших діях співробітники міліції вбачають складу правопорушення. Ви маєте право ознайомитися з протоколом про адміністративне правопорушення. У тому випадку, якщо Ви не згодні з його змістом, Ви маєте право відмовитися його підписувати. При цьому Ви маєте право дати письмові пояснення щодо мотивів, за якими Ви відмовилися його підписувати. У пункті «За cyті Порушення пояснюю» протоколу викладіть мотиви свого заперечення. В інших місцях по тексту протоколу свій підпис ставити не рекомендується. Зверніть увагу на те, щоб при складанні протоколу співробітниками міліції були заповнені всі пункти. Це не дасть можливості згодом внести в текст протоколу відомості, що не відповідають дійсності.
 
Співробітники міліції зобов'язані за Вашою вимогою видати Вам у відповідному підрозділі ДАІ копію протоколу про адміністративне правопорушення.
 
Крім зазначених вище документів, співробітники міліції, які прибули на місце події, відбирають у учасників пригоди та свідків (при їх наявності) пояснення, в яких останні описують події, пов'язані з ДТП.
 
Співробітники міліції, які прибули на місце події, за наявності підстав вважати, що учасники ДТП знаходяться в стані алкогольного або наркотичного сп'яніння, мають право провести огляд на предмет сп'яніння.
 
У тому випадку, якщо огляд проводиться на місці ДТП, використовується технічний засіб - трубка «Контроль тверезості». Огляд з використанням даного засобу проводиться тільки в присутності двох свідків. Про проведення огляду в обов'язковому порядку складається відповідний протокол. Співробітники міліції зобов'язані за Вашою вимогою видати Вам у відповідному підрозділі ДАІ копію протоколу.
 
Ви можете бути оглянуті на предмет наявності алкоголю в крові на місці події тільки при наявності Вашої згоди на це. У разі Вашої відмови від огляду співробітники міліції мають право доставити Вас до відповідного медичного закладу для огляду на предмет сп'яніння спеціально підготовленими лікарями. Співробітники міліції зобов'язані доставити Вас в медустанову не пізніше 2-х годин з моменту встановлення підстав вважати, що Ви перебуваєте в стані сп'яніння.
 
Копії вищевказаних документів співробітники ДАІ зобов'язані видати на підставі Наказу МВС України №1217 від 22.10.2003 року.
 
У тому випадку, якщо одним з учасників ДТП став автомобіль, що належить підприємству (установі або організації), і по відношенню до особи, яка їм управляло, складено протокол про адміністративне правопорушення, то в дорожньому листі про це повинна бути зроблена відповідна позначка.

Показати все на карті

Copyright @ 2000-2022 Міжнародна страхова компанія