Цілодобова гаряча лінія

0-800-50-96-96(057) 758-58-40

МТСБУ і Національна поліція посилять контроль за наявністю полісів ОСАЦВ у водіїв і продовжать боротьбу з шахраями

МТСБУ и Национальная полиция усилят контроль за наличием полисов ОСАГОМТСБУ і Національна поліція посилять контроль за наявністю полісів ОСАЦВ

МТСБУ початку масштабну співпрацю з Національною поліцією в сфері запобігання зловживань на ринку ОСАЦВ і розширення інформаційної взаємодії.

Останні факти викриття Одеським управлінням СБУ злочинного угруповання, яке займалося виготовленням та розповсюдженням фальшивих полісів ОСАЦВ яскраво доводять необхідність прийняття додаткових заходів для припинення і попередження правопорушень на ринку ОСАЦВ.

Високий рівень якості підробок значно ускладнює процес перевірки поліса ОСАЦВ працівниками поліції.

- «Бюро надає інформаційну, консультаційну та експертну допомогу працівникам Національної поліції в розслідуванні кримінальних проваджень за фактами шахрайства та підробки страхових полісів», - заявив Володимир Шевченко, генеральний директор МТСБУ. - «Однак, на даний момент протидіяти цим злочинам тільки силами МТСБУ неможливо. Національна поліція законодавчо наділена відповідними повноваженнями і має важелі впливу на цю ситуацію ».

За оцінками МТСБУ, обсяг ринку фальшивих полісів в Україні становить близько 10% від загальної кількості укладених договорів ОСАГО. Сума недоотриманих страховим ринком платежів по ОСАГО перевищує 300 млн. Грн.

Середній рівень виплат по ОСАГО більше 30% від обсягу премій, а це означає, що страхувальники не отримують більше 100 млн. Грн. страхового відшкодування, впевнені в Бюро.

За словами Генерального директора МТСБУ Володимира Шевченка, з аналізу звернень та скарг українських автовласників, які купили фальшивку і виявили це вже при настанні ДТП, стало ясно, що немає сенсу, і просто не вистачить ресурсів боротися з окремими фактами шахрайства - треба «дивитися в корінь» , виявляти організаторів виробництва і збуту оптових партій фальшивок.

А це вже вимагає налагодженої системи співпраці не тільки з МВС, але і з управлінням контррозвідувального захисту інтересів держави у сфері економічної безпеки СБУ.

Страховики, представники МВС та МТСБУ розглянули особливості здійснення контролю за наявністю поліса ОСАЦВ з боку представників Національної поліції.

У підсумку, прийнято рішення про проведення виїзних семінарів за участю працівників МТСБУ в кожному з регіональних управлінь Національної поліції.

- «Нами підготовлено методичні та довідкові матеріали з проблемних питань поводження полісів обов'язкового страхування. Наші фахівці готові виїжджати в регіональні управління поліції для проведення відповідних теоретичних і практичних занять та надавати консультативну допомогу, в питаннях ОСАГО, при оформленні ДТП і складанні протоколів про адміністративне порушення », - зазначив начальник адміністративно-господарського департаменту МТСБУ Роман Коваленко.

Особлива увага приділяється зараз питань організації обміну інформацією між МТСБУ та МВС, можливості використання даних Єдиної бази даних Бюро співробітниками Національної поліції України для здійснення контролю за наявністю у власників транспортних засобів договорів ОСАГО.

В результаті консультацій створено робочу групу за участю представників зазначених відомств для реалізації заходів, спрямованих на інтеграцію ЦБД МТСБУ та інформаційних баз даних Національної поліції МВС України.

- «Питання про можливість оперативної перевірки інформації про наявність страхового покриття у автовласника Нацполіціі особливо актуально, в тому числі і в рамках розробки та впровадження електронного полісу», - заявив голова робочої групи проекту «Впровадження електронного полісу» Андрій Перетяжко. - «Тому ми будемо сприяти налагодженню процесу обміну інформацією, щоб з одного боку автовласник був упевнений в якості страхового захисту, а поліція мала можливість оперативно перевіряти наявність страхового покриття без додаткових запитів до ЦБД МТСБУ». | Форіншурер

Показати все на карті

Copyright @ 2000-2018 Міжнародна страхова компанія