Цілодобова гаряча лінія

0-800-50-96-96(057) 758-58-40

Увага! Нові правила техогляду автомобілів.

В Україні запровадили нові правила техогляду автомобілів. Що зміниться для автовласників?

З 1 травня 2019 року в Україні змінюються правила проходження обов'язкового технічного контролю (ВТК), повідомили в прес-службі Головного сервісного центру МВС України.

Буде змінений формат документа, який підтверджує успішне проходження транспортним засобом техогляду. Паперовий бланк протоколу буде видаватися суб'єктами здійснення обов'язкового технічного контролю (ВТК) в комплекті з самоклеющейся міткою радіочастотної ідентифікації.

Відповідно до пункту 30.2 Правил дорожнього руху, власник транспортного засобу зобов'язаний закріпити мітку в правій верхній частині лобового скла з його внутрішньої сторони, повідомляють в МВС.

Очікується, що дане нововведення зменшить ризик фальсифікації протоколів ВТК. Також легше буде перевіряти, допущено транспортний засіб до участі в дорожньому русі. Незабаром інформацію з самоклеющейся мітки радіочастотної ідентифікації можна буде зчитувати з відстані за допомогою спеціального технічного обладнання. Зміни в порядку проведення ВТК були затверджені постановою Кабінету Міністрів від 23 січня 2019 року № 46, яке було опубліковано 7 лютого 2019 року і набуває чинності через три місяці з моменту опублікування.

Якщо власник авто, що підлягає обов'язковому технічному контролю, отримав бланк протоколу ВТК до вступу в силу постанови, він зможе користуватися документом старого зразка до моменту закінчення терміну його дії.

Нагадаємо, в Україні на даний момент техогляд обов'язковий для вантажних автомобілів, таксі, автобусів і транспортних засобів, які перевозять небезпечні вантажі. Крім того, техогляд повинні проходити легкові авто, які використовуються в комерційних цілях.

Показати все на карті

Copyright @ 2000-2019 Міжнародна страхова компанія