21 вересня 2019 року збільшаться ліміти відповідальності страховиків по ОСЦПВ.

22 травня 2019 року в Міністерстві юстиції зареєстровано розпорядження Нацкомфінпослуг №538 "Про внесення змін до деяких нормативно-правові акти з питань обов'язкового страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів" від 09.04.2019, розроблене за участю Моторного (транспортного) страхового бюро України .

Розпорядження набирає чинності через 3 місяці з дня його офіційного опублікування, тобто 21 вересня 2019 року.

Основною метою розпорядження є підвищення захисту майнових інтересів споживачів при отриманні страхових послуг по ОСЦПВ, а також:

  • встановлення страхової суми за договорами обов'язкового страхування, за шкоду, заподіяну майну потерпілих в розмірі 130 тис. грн, за шкоду, заподіяну життю та здоров'ю потерпілих у розмірі 260 тис. грн;
  • актуалізація набору і значення коригувальних коефіцієнтів зокрема, введення коригуючого коефіцієнта (К1) для електромобілів;
  • приведення норм Положення про особливості укладання договорів ОСЦПВ, відповідно до законодавства в частині реєстрації транспортних засобів за місцем звернення власника або його уповноваженої особи незалежно від місця реєстрації (проживання) фізособи або місцезнаходження юрособи.

Тобто з 21 вересня 2019 року зросте максимальний розмір компенсації збитку по майну з 100 тис. грн. до 130 тис. грн., по життю і здоров'ю з 200 тис. грн. до 260 тис. грн.

Відтепер страховик, використовуючи більш широкий діапазон коефіцієнтів, зможе точніше оцінити вартість ризику, який бере на себе, кажуть в Комісії. Але, на думку учасників страхового ринку, через високу конкуренцію вартість автоцивілки зросте несуттєво і торкнеться не всіх регіонів і категорій автовласників, тому що компанії з минулого року вже використовують максимальні коригувальні коефіцієнти.

За новими правилами на тариф буде впливати місце реєстрації та проживання власника автомобіля, а не реєстрація авто (зараз ключовим є місце реєстрації автомобіля, а не місце прописки власника). Найбільше від цього виграють жителі сіл і невеликих міст - ціна страхування для них знизиться на 30%.

Підвищувальний коефіцієнт до тарифу для авто на Єврономер раніше був 2-4, а тепер він збільшений до 5-10. Зросте вартість ОСЦПВ для жителів Дніпра і Львова через скорочення зон страхування з семи до шести. Дніпро, Львів, Одеса, Харків тепер включені в другу зону, хоча раніше перебували в третій. При цьому коефіцієнти для Дніпра і Львова підвищаться з 1,8-2,8 до 2,3-3,5, які зараз застосовуються в Одесі та Харкові.

Щоб заощадити, жителі цих міст, а також міст-супутників столиці можуть купувати онлайн-страхування. Для таких полісів компанії зможуть використовувати понижуючий коефіцієнт до 0,9.

Завдання страхового ринку, Моторного Бюро, Нацкомфінпослуг - поступово домагатися того, щоб забезпечити надійну і повноцінний страховий захист кожному постраждалому в ДТП. У тому числі і за рахунок збільшення лімітів виплат по ОСЦПВ. У середньостроковій перспективі ми повинні прийти до того, щоб максимальні страхові суми поступово наближалися до європейських стандартів.

Показати все на карті

Copyright @ 2000-2020 Міжнародна страхова компанія