Шановні Клієнти, Партнери «МСК».

19.04.2021 трапився прецедент на страховому ринку України. Чотирьом компаніям, які активно працюють та виконують свої зобов’язання (членам МТСБУ), було «тимчасово»  зупинено ліцензії з усіх видів страхування з 20.04.21 та відібрано право:

  • укладати договори (продовжувати строк діючих договорів) страхування із клієнтами за видами страхування, на провадження яких були видані ліцензії, зазначені у пункті 1 резолютивної частини цього рішення;
  • укладати договори (вносити зміни до діючих договорів) страхування, включно із договорами перестрахування, що мають, як наслідок, збільшення зобов’язань ТДВ “МІЖНАРОДНА СТРАХОВА КОМПАНІЯ” перед клієнтами за видами страхування, на провадження яких були видані ліцензії, зазначені у пункті 1 резолютивної частини цього рішення.

Про дане рішення комітет НБУ сповістив шляхом посту на офіційній сторінці НБУ, ба навіть не офіційним листом до жодної з компаній. Маємо також звернути увагу на те, що дане рішення було ухвалене за 15 хвилин в неповному складі Комітету, в застосунку zoom, без участі Голови зазначеного комітету - профільного заступника Голови правління регулятора...

Зі свого боку вважаємо за необхідне прокоментувати ситуацію. 

2020 рік - світова пандемія Ковід. Попит на добровільне страхування в Україні падає втричі. «МСК» виступає з ініціативою, щодо соціальної реклами страхування. На меті ми мали донести громадянам всі вигоди та переваги страхування, особливо актуальні в період економічного спаду. Жодної підтримки, окрім усного схвалення, дана ініціатива не отримала. 

Упродовж всього 2020-го року наша команда працює з максимальною орієнтацією на клієнта, ми розробляємо доступні продукти «ІншурБокс» (комплексне страхування авто та житла) та «Стоп Ковід» (страхування на випадок хвороби без обмежень за віком і фахом страхувальника). Паралельно з партнерами розробляємо мобільний додаток, що дозволяє страхувати авто по КАСКО з суттєвою економією до 40% на рік. 

Весь цей час ми також шукали інвесторів, щоб мати змогу не відкладати активний розвиток «на потім» і максимально посилити власні позиції на ринку. Знайшли! 

Січень 2021 року - передостанній етап перемовин з інвестором, затвердження формальностей, узгодження стратегії. 

Березень 2021 року - підписання попередніх домовленостей. 

Акцентуємо: інвестор - нерезидент, тому процес затягується у зв’язку з пандемією. 

19 квітня 2021 року. Регулятор зупиняє всі ліцензії, позбавляючи компанію можливості продовжувати роботу. 

Ми негайно в день публікації зазначеної інформації, щодо зупинення ліцензій, звернулися до Керівництва Регулятора і вповноважених органів з проханням переглянути необґрунтовано жорстке, на нашу впевненість, рішення і запобігти можливим негативним наслідкам і загальній соціальній напрузі. З аналогічними вимогами та листами звернулися, також інші страхові компанії, Ліга страхових організацій, які усі суттєво занепокоєні, що такими рішеннями регулятор може привести значну частину ринкових компаній до переддефолтного стану. 

Вибачаємося заздалегідь перед клієнтами, партнерами, за незручності в роботі, пов‘язані із пандемією COVID-19 (значна частина персоналу компанії контактувала з інфікованими клієнтами та переведена на самоізоляцію для нерозповсюдження інфекції), а також - за той факт, що компанію фактично позбавлено можливості нормального оперування, - рішенням про відкликання ліцензій, і можливості завершити інвестиційні процедури, що підвищать ліквідність та фінансову стійкість нашої компанії, які наразі знаходяться під загрозою зриву! 

Сподіваємося но оперативну та адекватну реакцію Національного Банку, МТСБУ, їхніх керівників  - з урахуванням наших звернень, та звернень інших колег страховиків та СРО!! 

Бажаємо усім вам здоров‘я та терпіння!22.04.2021

Показати все на карті

Copyright @ 2000-2022 Міжнародна страхова компанія