«МСК» присоединилось к пилотному проекту прямого урегулирования

Страховики-члени МТСБУ, оцінивши переваги системи, продовжують приєднуватися до пілотного проекту прямого врегулювання. Так, на сьогоднішній день, своє бажання взяти участь у даному проекті вже висловили 17 страхових компаній. З огляду на, що свою участь в проекті підтвердили практично всі основні гравці ринку, то система прямого врегулювання охопить 60% всіх страхових подій.
 
- «Пілотний проект по прямому врегулювання дасть нам можливість відшліфувати безліч технічних моментів, які можуть виникнути при взаємодії страховиків в процесі врегулювання страхових подій. Тому для нас важливо, що технічною реалізацією буде займатися компанія «КІТ», з якою ми співпрацювали в рамках роботи над проектом із запуску «Електронного поліса» і створення Централізованої бази даних МТСБУ », - заявив Генеральний директор МТСБУ Володимир Шевченко.
 
За словами страховиків, у січні-лютому пройде тестування програмного забезпечення для проекту, яке зараз розробляється. Запуск прямого врегулювання в тестовому режимі заплановано на березень.
 
У Моторному бюро переконані, якщо до проекту приєднаються інші страховики, то це дозволить впровадити пряме врегулювання по всьому ринку України, не чекаючи законодавчих змін.
 
Планується, що всі взаєморозрахунки між страховиками будуть проходити за підсумками кожного місяця по бельгійської моделі. Як повідомили в МТСБУ, всі збитки поділять на три категорії: до 50 тис. Грн, від 50 до 100 тис. Грн і більше 100 тис. Грн. Взаєморозрахунки між страховиками за страховими випадками до 50 тис. Грн будуть проводитися по середній сумі виплати, по другій категорії - по фактично виплачену суму збитку. Збитки на суму понад 100 тис. Грн будуть врегульовуватися за стандартною схемою: відшкодування буде виплачувати страхова винуватця ДТП.
 
Щоб мінімізувати ризики невиконання зобов'язань між страховими компаніями, всі взаєморозрахунки будуть проходити через уповноважений банк, в якому всі члени пілотного проекту відкриють рахунки. На рахунку кожного банку повинен знаходитися гарантійний внесок - не менше 50% від середньомісячної суми виплат компанії.
 

Показати все на карті

Copyright @ 2000-2020 Міжнародна страхова компанія