Українські страховики сподіваються з 1 квітня запустити пілотний проект по прямому врегулювання по ОCAГО

Українські страховики сподіваються з 1 квітня 2016 роки запустити пілотний проект МТСБУ щодо введення прямого врегулювання страхових подій по ОCAГО.
 
 
Як передає Інтерфакс-Україна, відповідне спільне рішення вони висловили на засіданні робочої групи за прямим врегулювання 16 березня.
 
Так, страхові компанії, які виявили бажання взяти участь в пілотному проекті, 24 березня планують підписати угоду про прямому врегулюванні. Остаточний список учасників проекту буде складено 23 березня. На сьогодні 17 страхових компаній виявили бажання взяти участь у проекті. Необхідні консультації за проектом будуть проводитися до 18 березня.
 
За словами члена Нацкомфінпослуг Дениса Яструба, комісія на початку наступного тижня на нараді розгляне лист Дирекції МТСБУ з положенням про систему прямого врегулювання, зокрема з аргументацією прийняття коштів страхових фондів в покриття страхових резервів. Після чого представники Нацкомфінпослуг знову зустрінуться зі страховиками.
 
Також член комісії підкреслив, що необхідно розробити і підписати регламент взаємодії регулятора та МТСБУ при розгляді скарг за прямим врегулювання.
 
«Скарги, які будуть надходити, будуть показувати вузькі місця, які будуть існувати. За результатами їх комплексного аналізу, ми будемо робити висновки, і давати їх вам, з приводу того, що потрібно вдосконалити, що міняти », - сказав страховикам Д.Ястреб.
 
У свою чергу, страховики запропонували Нацкомфінпослуг перенаправляти такі скарги на розгляд в МТСБУ, згодом приймаючи рішення по ним на підставі відповідей бюро.
 
7 переваг прямого врегулювання:
 
 
1. Право вибору страховика
У клієнта з'являється право вибору страховика, який буде врегулювати його страхова подія. Це може бути, як і сьогодні страховик винуватця ДТП, або та компанія, де застрахована відповідальність потерпілого.
 
2. Скорочення термінів врегулювання
Пряме врегулювання дозволить скоротити терміни врегулювання більш, ніж удвічі.
 
3. Відповідальність на страхувальника
Відповідальність за вибір страховика буде лежати на клієнті. Адже він сам буде отримувати виплату в обраної страхової компанії
 
4. Гарантія виплат
Гарантія отримання виплати в термін. Якщо страховик не виплатив відшкодування, його автоматично виплачує МТСБУ
 
5. Виявлення неплатоспроможних страховиків
Введення прямого врегулювання допоможе швидко виявити неплатоспроможні страхові компанії. Система вимагає підтримувати в розрахунковому банку постійний незнижуваний залишок коштів.
 
6. Поліпшення якості сервісу
Пряме врегулювання стимулює страховиків інвестувати в сервіс по врегулюванню, а не конкурувати за допомогою ціни.
 
7. Розподіл збитків
Взаємозаліки між страховими компаніями будуть проходити за середнім значенням збитку. Таким чином, страховику буде невигідно занижувати розмір страхової виплати своєму клієнтові.
 

Показати все на карті

Copyright @ 2000-2020 Міжнародна страхова компанія