УКРАЇНСЬКИХ АВТОВЛАСНИКІВ зобов'яжуть «ВЧИТИСЯ ЛІКУВАТИ»

Дискусія в середовищі автомобілістів, перевізників та юристів почалася після публікації на сайті Міністерства охорони здоров'я проекту Указу «Про затвердження Методичних рекомендацій з підготовки водіїв з надання домедичної допомоги постраждалим в результаті дорожньо-транспортних пригод».
Суть ініціативи приблизно наступна: водії, а також інші учасники дорожнього руху, повинні проходити регулярне навчання з надання медичної допомоги, зі здачею іспиту і отриманням спеціального свідоцтва, повідомляє auto. Навчатися потрібно в спеціально обладнаних класах, з проектором або інтерактивною дошкою, манекенами та іншими наочними посібниками.
Далі йде нагадування про АТО, підвищеної актуальності питання медичної допомоги, а також підприємствах, які здійснюють вантажні та пасажирські автомобільні перевезення. Для відповіді на питання про те чи торкнеться всіх водіїв (а можливо навіть пішоходів, як «інших учасників дорожнього руху») необхідність проходити платне навчання і здавати іспит після його завершення, ми звернемося до чинного законодавства. У статті 12-ї Закону «Про екстрену медичну допомогу», прямо позначає «Особи, які зобов'язані надавати домедичну допомогу», чорним по білому зазначено такі категорії: рятувальники аварійно-рятувальних служб, працівники державної пожежної охорони, поліцейські, фармацевтичні працівники, провідники пасажирських вагонів, бортпровідники та інші особи, які не мають медичної освіти, але за своїми службовими обов'язками повинні володіти практичними навичками надання домедичної допомоги.
Українських автовласників зобов'яжуть «вчитися лікувати» 

Украинских автовладельцев обяжут «учиться лечить» 1
Водіїв автотранспорту в переліку немає, але, якщо в підписаній при прийомі на роботу посадової інструкції є пункт про необхідність надання медичної допомоги - в такому випадку водієві теж доведеться проходити підготовку. Закон України «Про дорожній рух», стаття 10, з цього приводу говорить наступне: «До компетенції власників транспортних засобів належить (...) організація та здійснення заходів щодо медичного забезпечення безпеки дорожнього руху». Тобто, сказано в загальних рисах, і стосується власника, а не водія конкретного ТЗ.
Це, наприклад, означає що власник повинен укомплектувати ТС аптечкою. У переліку документів, наявність яких передбачена законодавством для водія, а також для кандидатів у водії, свідоцтва про проходження навчання по будь-якої медпідготовки на даний момент немає. Що ми маємо в підсумку: ініціатива МОЗ в даний час може носити лише рекомендаційний характер і не є обов'язковою для всіх водіїв, пішоходів, велосипедистів а також погоничів тварин, які є учасниками дорожнього руху. Чи вважаєте, що суперечки з цього приводу розгорілися не випадково? Слідкуйте за нашими повідомленнями щоб дізнатися більше.

Показати все на карті

Copyright @ 2000-2020 Міжнародна страхова компанія