Нацкомфінпослуг затвердила нову редакцію законопроекту про особливості агострахованія з держпідтримкою

Нацкомфінпослуг затвердила нову редакцію законопроекту про особливості агострахованія з держпідтримкою

Рубрика Агрострахування (страхування агроризиків)
1 вересня Нацкомфінпослуг затвердила нову редакцію проекту Закону України «Про особливості страхування сільськогосподарської продукції з державною підтримкою».

Україна знаходиться в зоні ризикового землекористування, коли постійно існують ризики небезпечних природних явищ та несприятливих погодних умов, заявив Член Нацкомфінслуг Олександр Залєтов. Вплив цих ризиків на результати сільськогосподарського виробництва призводить до значних (до 70% в 2003 році) втрат врожайності, що загрожує стабільності сільськогосподарського виробництва та сталого розвитку аграрного сектора економіки.

Без державної підтримки такої загальновизнаний ефективний механізм управління ризиками в сільському господарстві, як агрострахування, все ще знаходиться в Україні на початковому рівні розвитку.
Крім того, нерозвиненість системи агрострахування призводить до того, що сільгоспвиробники змушені відмовлятися від глибокої спеціалізації як ефективного механізму господарювання і диверсифікувати ризики виробництва шляхом ведення декількох видів діяльності.

У той же час, для забезпечення належного рівня продовольчої безпеки в країні держава змушена регулярно вдаватися до заходів фінансової допомоги постраждалим сільгоспвиробникам, каже Олександр Залєтов. Витрачаючи значні кошти з державного бюджету, держава покривала лише 10-20% понесених сільгоспвиробниками збитків.

Для вирішення проблеми Регулятор пропонує прийняти новий проект Закону України "Про особливості страхування сільськогосподарської продукції з державною підтримкою", який змінить концептуальні підходи до державної підтримки страхування сільськогосподарської продукції, і пропонує визнати таким, що втратив силу Закон №4391. | Форіншурер

Показати все на карті

Copyright @ 2000-2019 Міжнародна страхова компанія