В МТСБУ хотят сделать прямое урегулирование обязательным для всех страховщиков, работающих на рынке ОСАГО

Ефективність прямого врегулювання безпосередньо залежить від того, чи готові страховики йти назустріч клієнтам і надавати їм нові можливості.Перші місяці впровадження прямого врегулювання в Україні показали перевагу системи і підтвердили необхідність поширення такого порядку врегулювання на усі без виключення страхові компанії.Тому на найближчі Загальні збори асоційованих членів МТСБУ, яке пройде 12 квітня в Києві, буде винесено питання про включення в Статут Бюро норми про обов'язковість прямого врегулювання для усіх страховиків, працюючих на ринку ОСАГО.- "Більше тисячі клієнтів змогли оцінити переваги прямого врегулювання і якість сервісу, надається страховик, з який сам клієнт уклав договір ОСАГО", - заявив генеральний директор МТСБУ Володимир Шевченко.Ефективність прямого врегулювання безпосередньо залежить від того, чи готові страховики йти назустріч клієнтам і надавати їм нові можливості.Перші місяці впровадження прямого врегулювання в Україні показали перевагу системи і підтвердили необхідність поширення такого порядку врегулювання на усі без виключення страхові компанії.Тому на найближчі Загальні збори асоційованих членів МТСБУ, яке пройде 12 квітня в Києві, буде винесено питання про включення в Статут Бюро норми про обов'язковість прямого врегулювання для усіх страховиків, працюючих на ринку ОСАГО.- "Більше тисячі клієнтів змогли оцінити переваги прямого врегулювання і якість сервісу, надається страховик, з який сам клієнт уклав договір ОСАГО", - заявив генеральний директор МТСБУ Володимир Шевченко.

- "Система може працювати ефективніше тоді, коли усі компанії приєднаються до процедури прямого врегулювання, коли кожен водій матиме можливість врегулювати страховий випадок в тій СК, якій він довіряє, і усі страховики конкуруватимуть за рахунок якості врегулювання".Порядок прямого врегулювання стає ліберальнішим. Зокрема, Радий з прямого врегулювання прийняв зміни в Положення про пряме врегулювання, ввівши функцію арбітра в спорах між страховиками.Так, кожен із страховиків призначається таким, що виконує обов'язки арбітра в спорах, що виникають між страховиками строком на один місяць. Черговість арбітражу визначена шляхом жеребкування.У разі неможливості врегулювання суперечки у рамках арбітражу, за страховиками зберігається можливість звернення до суду.

Також змінені умови порядку проведення експертизи для оцінки розміру збитку, заподіяні в результаті ДТП. Так, оцінку може здійснювати як незалежний оцінювач, так і аварійний комісар самого страховика.Про проведення оцінки страховщик-урегулировщик завчасно повідомляє страховика, що відповідає за відшкодування збитків. Якщо такий страховик не направив свого фахівця до участі в огляді пошкодженого в ДТП авто, огляд проводиться в його відсутність.Як повідомляв Фориншурер, в тестовому режимі пряме врегулювання по ОСАГО стартувало з грудня 2016 року, і почало працювати в добровільному режимі. Обов'язковим механізм стане вже після прийняття законодавчих змін, передбачених законопроектами №3551 і №3670, які знаходяться на розгляді у Верховній Раді.Антимонопольний комітет дав дозвіл на погоджені дії у вигляді укладення МТСБУ і страховиками-членами Бюро угоди про пряме врегулювання збитків 27 жовтня, обмеживши його дію двома роками.

Це рішення АМКУ прийняте після проведення ретельного дослідження впливу погоджених дій на ринку послуг з ОСАГО відповідно до законодавства про захист економічної конкуренції і з урахуванням інформації про позитивний ефект від впровадження системи добровільного прямого врегулювання.Як відбувається врегулювання страхового випадку у рамках угоди?1. Потерпілий в ДТП звертається до свого страховика або страховика винуватця. Страхова компанія врегулює страховий випадок і здійснює відшкодування клієнтові.2. Один раз в місяць формується реєстр зустрічних вимог між страховиками, що вчинили відшкодування до страховиків винуватців. Компенсація витрат між страховиками відбуватиметься через розрахунково-клірингову систему в МТСБУ. Засоби страховиків зараховуються на спеціальні рахунки в Укрсиббанку, який був вибраний в ролі уповноваженого банку.

Сьогодні в проекті прямого врегулювання бере участь 17 страховиків: АХА Страхування, Арсенал Страхування, PZU Україна, ВУСО, АСКА, Оранта, ПРОСТО-страхование, УНИКА, Провидна, ИНГО Україна, Універсальна, Міжнародна СК, КРЕДО, АСКО-Донбас Північний, Колоннейд Україна, Європейський страховий альянс і Брокбизнес.МТСБУ сподівалося, що з часом усі страховики, працюючі на ринку ОСАГО, приєднаються до Угоди і кожен потерпілий в ДТП отримає можливість скористатися механізмом прямого врегулювання, але так не сталося. Тому про " обов'язковість" цього механізму говоритиметься і голосуватиметься на Загальних зборах в квітні.

 

Показать все на карте

Copyright @ 2000-2020 Международная Страховая Компания