Пряме врегулювання

На ринку обов’язкового страхування цивільної відповідальності автовласників з 1 грудня 2016 року буде впроваджено новий механізм врегулювання ДТП.

ТРАДИЦІЙНИЙ МЕХАНІЗМ ВРЕГУЛЮВАННЯ ДТП

Потерпілий в ДТП має звернутися за страховим відшкодуванням в страхову компанію винуватця ДТП.

МЕХАНІЗМ ПРЯМОГО ВРЕГУЛЮВАННЯ ДТП

Потерпілий звертається за страховим відшкодуванням до своєї страхової компанії.

НЕДОЛІКИ

Від потерпілого не залежить до якої компанії він буде звертатися за виплатою. Від так, якщо винуватець ДТП був необачним при виборі страхової компанії, неприємності чекають на потерпілого. Між іншим, страхова компанія винуватця може виявитися неплатоспроможною або з інших причин порушити порядок і строки здійснення страхової виплати.

ПЕРЕВАГИ

Потерпілий звертається за страховою виплатою  до тієї страхової компанії, з якою у нього укладений договір автоцивілки. Обираючи надійну компанію, ви створюєте додаткові гарантії відшкодування заподіяних в ДТП збитків.

В рамках прямого врегулювання потерпілий в ДТП отримав можливість вибору страхової компанії, яка буде виплачувати відшкодування. Відтепер звернутись можна буде, як до страхової компанії винуватця ДТП, так і до страхової компанії, з якою у вас укладено договір автоцивілки.

Пряме врегулювання збитків можливе за наступних умов:

• ДТП сталося за участю виключно двох транспортних засобів, та є контактним (наявне зіткнення) незалежно від наявності або відсутності потерпілих, яким нанесено шкоду життю та здоров’ю;

• обидва водії мали дійсні на момент ДТП поліси автоцивілки, укладені зі страховими компаніями, які є учасниками угоди про пряме врегулювання.

В рамках угоди врегулювання страхового випадку відбуватиметься наступним чином:

  1. Потерпілий в ДТП звертається до страхової компанії, з якою він уклав договір автоцивілки. Страхова компанія виплачує страхове відшкодування своєму клієнту.
  2. Розрахунок між страховими компаніями відбувається без участі клієнтів.

ПОРАДА

Доцільно придбавати автоцивілку у страхових компаній, що приєдналися до угоди про пряме врегулювання, оскільки таким чином Ви самостійно обираєте компанію, в якій будете отримувати відшкодування в разі настання ДТП з вини іншого водія. Обираючи компанію, що приєдналася до угоди про пряме врегулювання ви не будете мати клопіт через необачність винуватця під час вибору страховика.

9 листопада 2016 р. відбулись загальні Збори Учасників Угоди про пряме врегулювання збитків. Учасники Зборів ухвалили рішення підтвердити, що Угода про пряме врегулювання від 24 березня 2016 року набирає чинності з 01 грудня 2016 року.

Перелік страхових компаній, що приєдналися до угоди про пряме врегулювання.

Показати все на карті

Copyright @ 2000-2022 Міжнародна страхова компанія