Перші водійські права видаватимуть на 2 роки

Кабінет міністрів змінив правила видачі водійських посвідчень - перші права будуть видаватися терміном на 2 роки з обміном на постійне при здійсненні не більше 2 порушень.
Відповідна постанова Кабміну №885 від 10 листопада оприлюднено на офіційному урядовому порталі.
Документом внесено зміни до Положення про порядок видачі посвідчень водія та допуску громадян до керування транспортними засобами.
"Цими змінами, зокрема, передбачається, що водіям буде видаватися посвідчення водія з обмеженим правом керування транспортними засобами строком на 2 роки. Прийняття акта зумовлено необхідністю корінних змін у ставленні учасників дорожнього руху до виконання Правил дорожнього руху і, як наслідок, зменшення кількості ДТП ", - сказано в коментарі до документу.
Згідно з постановою, водійське посвідчення, видане особі вперше, дійсно протягом 2 років з дня його видачі з обмеженим правом керування транспортним засобом, під яким мається на увазі заборона перевищувати швидкість 70 км / ч.
Також встановлено, що посвідченням водія, виданим вперше, є документ, отриманий після здачі особою, раніше не мав водійського посвідчення або яка була позбавлена ​​права на керування транспортним засобом, теоретичного і практичного іспитів в сервісному центрі Міністерства внутрішніх справ.
Обмін посвідчення водія, виданого особі вперше, після закінчення терміну його дії проводиться без складання іспитів за умови здійснення не більше 2 адміністративних правопорушень у сфері дорожнього руху.
У разі вчинення протягом двох років з дня видачі посвідчення водія трьох і більше адміністративних порушень в сфері забезпечення безпеки дорожнього руху обмін такого посвідчення здійснюється зі здачею теоретичного і практичного іспитів.
Повернення посвідчення водія особам, які мають його вперше і позбавленим права на керування транспортними засобами, не здійснюється. Відновлення права на керування транспортними засобами в такому випадку здійснюється шляхом отримання нового водійського посвідчення, яке вважається виданим вперше після проходження позачергового медичного огляду, підготовки відповідно до планів і програм та після складання іспитів.
При обміні водійського посвідчення, отриманого вперше, до закінчення терміну його дії, особі видається нове посвідчення, яке вважається виданим вперше, із зазначенням терміну дії посвідчення, яке підлягає обміну.
Як повідомлялося, 10 листопада міністр внутрішніх справ Арсен Аваков повідомляв, що серед запропонованих МВС новацій в правила дорожнього руху також обмеження швидкості в межах населених пунктів до 50 км на годину і підвищення штрафів за водіння без прав.
За словами міністра, пропонується в 20 разів збільшити розмір штрафу за керування транспортом без права керування - він складе 10 200 грн, а за повторне порушення - 40 800 гривень. Особи, позбавлені права керування, порушивши закон, будуть платити штраф в розмірі 20 400 грн, а за повторне вчинення цього порушення протягом року - 40 800.

Показати все на карті

Copyright @ 2000-2021 Міжнародна страхова компанія